top of page

Obhliadka lokalít pre vytvorenie mokradí v lesoch

Keď to všetko okolo nás čisto teoreticky dopadne ako tak dobre.... potom sa budem ešte viac tešiť z dnešného spustenia obnovy mokradí a vodozádržných opatrení... ktoré sme dnes naštartovali s Lesmi SR OZ Karpaty....a so ŠOP z CHKO Malé Karpaty.
2. marca 2022

Obhliadka lokalít pre vytvorenie mokradí v lesoch

Pripravované tri lokality, kde by sa malo obnoviť/ vytvoriť 5 mokradí, sú nad Limbachom blízko Pezinka.
Týmto vyberáme zo zásobníka ďalší zo zaujímavých projektov, ktoré nosíme v hlave spolu s lesníkmi od minulého roka, ale kvôli reorganizáciam v Lesoch SR sa k nim dostávame s miernym oneskorením.
Lokality sú aktuálne suché, čo na začiatok marca nie je dobrá správa, pretože v posledných rokoch tu bolo v tomto období dostatok rozbahnených plôch.
Toto nám však môže pomôcť, aby sme to stihli zrealizovať ešte teraz na jar, pretože v suchom prostredí zatiaľ "nehrozí" rozmnožovanie obojživelníkov.
Cieľom tohoto projektu je zníženie odtoku vody z lesov, zlepšenie podmienok pre rozmnožovanie živočíchov a aj nasmerovanie odtoku vody tak, aby sa nerozlieval po cestách a pod.
Dúfam, že sa všetko podarí tak, ako sme si to dnes naplánovali s Jaromír Šíbl , Peter Puchala, Viliam Vongrej, Martin Michalec a Robo Péter .
Držte palce aj za salamandry, ktoré takéto lokality v okolí zbožňujú 🦎💚.

bottom of page